برند سازی اینترنتی چیست و چه مزایایی دارد؟

امروزه با روی کار آمدن گوشی های هوشمند و آسان تر شدن استفاده از اینترنت، مردم جهت کسب اطلاعات و همچنین خرید و تهیه اقلام مورد نیاز خود از اینترنت استفاده می نمایند.

به همین دلیل بسیاری از شرکت های معتبر دنیا به استفاده از استراتژی برندسازی اینترنتی روی آوردند.

online-branding

اگر شما سایتی را می بینید که در گوگل بازدید زیادی دارد و در بسیاری از نتایج جستجوها دیده می شود مطمئنا در بسیاری از سایت های معتبر و قدرتمند دارای لینک های باکیفیتی است که به آن اعتبار می بخشد و گوگل هم دنبال همین گونه سایت ها می گردد و میخواهد نتایجی را که نمایش می دهد بالاترین کیفیت را داشته باشد .

برند سازی اینترنتی چیست و چه مزایایی دارد

اما حتما این سوال برای شما پیش می آید که برند سازی اینترنتی چیست و چه مزایایی دارد؟ برای درک بهتر پاسخ این سوال بهتر است ابتدا با مفهوم برند بیشتر آشنا شوید.

 

برند و برند سازی اینترنتی چیست

بطور مثال شاید شما هیج وقت از محصولات شرکت apple استفاده نکرده باشید اما میتوانید درباره کیفیت،طول عمر و یا قیمت گوشی و یا دیگر محصولات این شرکت که دوستتان از آن خرید نموده صحبت نماید تمامی این پیش داوری شما درباره محصولات این شرکت را برند می گویند. بطور خلاصه خدمت تان عرض کنم که ذات برند درک و برداشت شما از شنیدن یک مارک تجاری است.

به زبان ساده بگویم که امروزه شرکت های تازه تاسیس جهت توسعه و تبلیغ نام تجاری و یا برند خود سعی بر راه اندازی وب سایت و صفحات اجتماعی دارند تا بهتر اطلاعات مربوط به محصولشان را به مصرف کنندگان معرفی کنند.

فلسفه برند کردن یک محصول در اینترنت

از این رو جهت افزایش بازدید سایت شما و تبدیل شدن به یک برند معروف و معتبر، در ابتدا کار باید لینک سازی انجام دهید این عمل به این صورت که از سایت های پر بازدید درخواست کنید تا تبلیغات در قالب متن ویا بنر های تبلیغاتی مربوط به محصول شرکت شما وبا انجام لینک سازی درست در سایت خود منتشر کند و این عمل به مرور زمان باعث می شود که بازدید کنندگان آن وبسایت تبلیغ یا محصول شما را در آن سایت ببینند و از طریق لینک آن تبلیغات از سایت شما بازدید نمایند و برند شرکتتان نیز بین مردم به یک برند معروف تبدیل گردد.

تاثیر فعالیت های یکتالینک بر برندینگ

بسیاری از فعالیت ها در فضای مجازی به دلیل هزینه های بالا، غیراصولی بودن و موقتی بودن با موفقیت انجام گرفته نمی شود و بازخورد قابل توجهی نخواهد داشت. ما در یکتا لینک سعی داریم تا با نگاه ویژه ای که به موضوع برندسازی اینترنتی داریم روشی نوین و کم هزینه و کارآمد را در عرصه اینترنت پیاده سازی کنیم که بیشتر بازدخورد را در برندسازی داشته باشد.

ما برای اینکه فعالیت هایمان بیشترین تاثیر را داشته باشد از همه امکانات تبلیغاتی مثل بنر، تبلیغات رپورتاژی، شبکه های اجتماعی،سرویس های بلاگی و انجمن های تخصصی بصورت اصولی و هدفمند فعالیت خواهیم کرد تا یک لینک سازی زنجیر وار و پیوسته صورت گیرد و نتیجه کار آنچه باشد که ما می خواهیم.

مزایای برند سازی اینترنتی

امروز مصرف کنندگان تاثیر گذارتر، توانمندتر و انتخاب بیشتری نسبت به گذشته دارند. با افزایش دسترسی به اینترنت، مردم به طور پیوسته با پیام های بازاریابی و اطلاعات آنلاین در ارتباط هستند. امروزه مشتریان جهت اطلاع از محل فروشگاه ها، اطلاعات در مورد محصولات، مقایسه قیمت ها، ارائه نظرات به دنبال خرید آنلاین هستند.
در این عصر دیجیتال، تکنیک های بازاریابی سنتی کمتر موثر بوده و بنگاه ها نیاز به توسعه کمپین های بازاریابی دیجیتال دارند. از مزایای اصلی برند سازی اینترنتی این است که با افزایش نفوذ اینترنت در زندگی روزمره ما باعث شده قدرت از بازاریاب به مصرف کننده منتقل شود.

در حال حاضر مصرف کنندگان بیشتر از پیشنهاد های مختلف آگاه هستند و از طریق اطلاعات موجود در اینترنت به راحتی می توانند بینش قابل توجهی در مورد یک شرکت و محصولات آن کسب نمایند. مصرف کنندگان می توانند قیمت ها را مقایسه کنند توضیحات محصول را بخوانند از مصرف کنندگان دیگر در مورد کیفیت محصول و رضایت خریدار سوال کنند.

گفتار مثبت در رسانه های اجتماعی می تواند به اعتماد و تمایل مشتریان به خرید اجناس با نام تجاری و یا برند شما کمک کند در حالی که تبلیغ منفی توسط یک مصرف کننده در هر یک از رسانه های اجتماعی می تواند یک تصویر بد از برند شما در ذهن مصرف کنندگان ایجاد کند.

با افزایش نفوذ رسانه های اجتماعی، اعتماد مصرف کنندگان به کلمات بازاریاب به فضای مجازی و دنیای اینترنت منتقل شده است. یک وبلاگ یا ویدیو ایجاد شده توسط یک مصرف کننده ناراضی از یک نام تجاری در طول مدت کوتاهی ویروسی می شود که می تواند نقد زیادی برای یک نام تجاری، محصول و شرکت ایجاد کند.

علاوه بر این، مصرف کنندگان نه تنها محتوای محتوا در رسانه های اجتماعی را مشاهده می کنند بلکه آنها با انتقال اطلاعات در شبکه های اجتماعی خود با دیگران به اشتراک می گذارند.

معرفی برند در رسانه های اجتماعی

مفهوم برتری برند و یا ماندگاری برند، به آرامی کاهش می یابد و یک چالش برای بازاریابان با نمایش تصویر از نام تجاری صرفا به عنوان یک کالا می شود.
بازاریابان مجبورند که گوش به فرمان مصرف کنندگان باشند و تعامل خود را با محصولات شخصی و قیمت های مناسب که مقرون به صرفه و بهتر از رقبا هستند، به مشتریان عرضه کنند.
ویژگی برندها در حال حاضر بر اساس خواسته مصرف کننده است و کوچکترین ناهنجاری می تواند یک فاجعه روابط عمومی را ایجاد کند. به طور خلاصه، تکنولوژی دیجیتال سطح آگاهی مشتری را به طور متوسط افزایش داده است و دیگر نمی شود آن را نادیده گرفت.

اصول اولیه برندینگ چگونه می باشد

 نام تجارت اینترنتی به عنوان یک تکنیک در مدیریت برند تعریف می شود که از اینترنت به عنوان وسیله ای برای قرار دادن نام تجاری خود در بازار استفاده می کند. شما همچنین ممکن است این را به عنوان نام تجارت آنلاین بشناسید.

برندینگ و برندسازی در ابتدا چند مولفه دارد که باید به آنها پرداخت:

  • انتخاب یک نام تجاری مناسب

اولین کار در برند سازی انتخاب یک نام تجاری مناسب به محصول می باشد. ایجاد یک نام، نماد یا طراحی که محصول را از سایر محصولات شناسایی و تمایز می دهد این یک استراتژی است که صاحبان کسب و کار می توانند برای ایجاد موقعیت خود در بازار کار کنند.

  • طراحی لوگو: در مرحله بعدی برند سازی اینترنتی طراحی یک لوگو مناسب می باشد چیزی که نماد نام تجاری شماست. این امر در ایجاد آگاهی و شناخت برند کمک خواهد کرد.
  • اطلاعات مربوط به خودتان: سعی کیند در سایتتان یک فضایی به عنوان «درباره من» ایجاد نماید. این مکان مناسب برای صحبت کردن در مورد خودتان است، به طوری که بازدید کنندگان شما می توانند درباره شما بیشتر اطلاعات کسب کنند.
  • فضای ارتباطی: علاوه بر مطالب آدرس ایمیل و یا فیس بوکتان را در سایت قرار دهید تا برای برقراری ارتباط با شما از طریق صفحه فیس بوک، فرصت را برای آنها امکان پذیر باشد. در این فضا مخاطب شما می تواند  سوال ها و یا نظرات خود را براحتی بیان نمایند.
  • لینک سازی: اضافه کردن لینک به سایر وب سایت ها، کانال ها و رسانه های اجتماعی. به یاد داشته باشید که نام تجاری شما همچنان از پلت فرم اصلی شما شکوفا می شود (به عنوان مثال یک وبلاگ).
  • انتشار فیلم: با انتشار فیلم های آنلاین و پادکست ها مردم در دسترسی به سایت یا کسب و کار شما راحت تر خواهند بود.
  • تولید محتوا: سعی کنید در وب سایت تان درمورد تمامی معظات و موضوعات مربوط به محصول مورد نظرتان صحبت نمایید و از کپی برداری و انتشار مطالب تکراری خودداری کنید. سعی کنید در مورد محصول در مطالب ساییتان به گونه ای صحبت نمایید تا اعتماد مصرف کنندگان را جلب نمایید.