از چه سایت هایی تبلیغات رپورتاژ آگهی و بک لینک بخریم ؟

لینکسازی حرفه ای

چندین اصل در لینک سازی که باید در هنگام خرید به آنها توجه کنید تا سایت شما جریمه نشود و از حداکثر پتانسیل آن استفاده کنید. این مقاله برحسب آخرین تغییرات الگوریتم گوگل آماده شده است و ما تمام تجربیات خود را در این مطلب با شما به اشتراک گذاشته ایم.

رپورتاژ آگهی یکی از زیر مجموعه های فاکتور لینک سازی در بخش سئو خارجی سایت محسوب می شود از این رو که اکثر وبمستر های خارجی و ایرانی در لینک دهی به سایت های دیگر خسیس هستند ما می توانیم از رپورتاژ آگهی برای رفع این ضعف استفاده کنیم استفاده نادرست از این امکان ممکن است به سایت شما آسیب برساند .

دقت داشته باشید ما چهار سرویس در سایت یکتالینک مختص لینک سازی اورگانیک برای شما در نظر گرفته ایم یکی از این سرویس ها رپورتاژ آگهی می باشد که یکی از ایمن ترین روش های لینک سازی در وب می باشد و شما میتوانید بررسی ها و آنالیز های لازم را برای خرید رپورتاژ از سایت های مختلف ایرانی در محصولات مشاهده فرمایید .

قبل از خرید رپورتاژ باید سایت شما از لحاظ سئو داخلی استاندارد باشد که مهمترین آن ها محتوای سایت، معماری سایت و صفحات هدف می باشد.

نکاتی که هنگام خرید رپورتاژ آگهی باید به آنها توجه کنیم

در هنگام خرید رپورتاژ ما باید به یکسری نکات ویژه توجه فرماییم و با ارزش گذاری بر آن ها اقدام به خرید رپورتاژ کنیم چون مرحله لینکسازی یکی از پر هزینه ترین قسمت های سئو محسوب می شود ما باید تا می توانیم در این بخش از هزینه ای که برای خرید رپورتاژ انجام میدهیم بهترین بهره وری را داشته باشیم .

تقریبا 50 فاکتور برای خرید رپورتاژ وجود دارد که ما باید به آنها دقت کنیم ولی در این بخش ما به 20 نکته حیاتی آن اشاره میکنیم.

1 ) لینک ها درون رپورتاژ باید بصورت فالو باشد .

باید توجه داشته باشید لینک هایی که در رپورتاژ آگهی به سایت شما اشاره می شود به صورت فالو باشد ؟ اگر لینک های آن سایت نوفالو می باشد از لیست خرید خود آنها را خط بزنید چون هیچ فایده ای بر روی سئو سایت شما ندارد . مگر برای برندینگ یا خرید مستقیم به این مدل سایت ها تبلیغ بدهید.

بطور مثال یکی از پربازدیدترین پرتال های ایرانی رپورتاژ های خود را با لینک های نوفالو می دهد ولی با این وجود روزانه رپوتاژ آگهی می فروشد!

2 ) آیا سایت در حوزه فعالیت کسب و کار من مطالبی دارد ؟

یکی از نکات مهمی که باید در خرید رپورتاژ مد نظر قرار دهید این می باشد که سایت را بررسی کنید و ببینید آیا مطالبی در حوزه فعالیت شما دارند این یکی از ارزشمندترین فاکتورها در هنگام خرید رپورتاژ می باشد.

البته برخی از وبمستران بر این باور هستند که  “در سایت مد نظر با انتشار این مطلب یک صفحه مختص به شما ساخته می شود و نیازی نیست مطالب مشابهی داشته باشد” البته بخشی از این باور را ما نیز قبول دارم ولی ما می خواهیم بهترین نتیجه را با کمترین هزینه بدست بیاوریم .

بطور مثال شاید باورتون نشود ولی ما تجربه های زیادی داشتیم از سایت ها با رنک بالای 3000 ایران رپورتاژ مرتبط برای یک سایت خریداری کرده ایم که آن نتیجه را با سایت زیر 100 ایران نگرفته ایم .

3 ) لینک ها خروجی سایت را چک کنید

از سایت های بک لینک فروش تبلیغات نخرید !

اگر دقت داشته باشید برخی از سایت ها در کنار رپورتاژ بک لینک هم می فروشند (احتمال پنالتی شدن اینگونه سایت ها خیلی بالاست) یعنی تعداد زیادی لینک از تمام صفحات سایت خود به بیرون اشاره می کنند شاید در برخی از موارد در ابتدا شما نتیجه مثبتی دریافت کنید ولی به مرور زمان با متوجه شدن گوگل این نتیجه مثبت از بین خواهد رفت و یا حتی ممکن است برای شما منفی نیز باشد.

توصیه میکنم حتما این مقاله را مطالعه کنید : خرید اشتباه بک لینک مساوی است با پنالتی سایت شما

4 ) آیا رتبه الکسا مهم می باشد ؟

الکسا یک ابزاری برای بررسی رنک سایت ها می باشد توجه به این امر که “رپورتاژ را حتما از سایت هایی که رتبه الکسا بالایی دارند بخریم یک تفکر کاملا اشتباه می باشد چون خیلی از سایت های معروف همین الان با بازدید فیک بالا هستند که شما متوجه این امر نمی شوید و یا خیلی از سایت ها سرتیفای الکسا دارند .

5 ) دسته بندی رپورتاژ آگهی در سایت ها

اکثر سایت های ایرانی که تبلیغات رپورتاژ می فروشند یک دسته بندی با نام رپورتاژ آگهی دارند این کار کاملا کار اشتباهی می باشد چرا که این امر باعث می شود من بهترین نتیجه را از رپورتاژ آگهی خود دریافت نکنم .

بعنوان نمونه وقتی ما یک رپورتاژ با محتوای فروش وسایل آشپزخانه داریم باید این مطلب در بخش سبک زندگی منتشر گردد که از تمام ظرفیت های آن سایت برای بهبود محتوا استفاده شود.

من در تلاش هستم که این مشکل را با مدیران وبسایت هایی که با ما همکاری می کنند برطرف کنم انشالا که مدیران با ما همکاری کنند. چون این امر هم به سود آنها می باشد و هم تبلیغ دهندگان

6 ) به ورودی گوگل سایت ها توجه کنید

سایت هایی بیشترین بازدیدکنندگانشان از گوگل می باشد سایت های مطمئن تری برای خرید رپورتاژ محسوب می شوند همیشه قبل از خرید به ترافیک سرچ سایت ها توجه کنید .

بعنوان مثال : یک سایت ممکن است 10 هزار بازدید روزانه داشته باشد و ترافیک سرچ آن 50% باشد و یک سایت 20 هزار بازدید داشته باشد و ترافیک سرچ آن 8% باشد بر حسب تحقیقات ما سایت اول در شرایط مساوی در بقیه فاکتور ها ارجع تر برای خرید تبلیغات می باشد .

7 ) تفکر اشتباه ساخت کمپین در رپورتاژ آگهی

یکی از پر ریسک ترین و غیر حرفه ای ترین مدل خرید رپورتاژ خرید دسته ای رپورتاژ می باشد مطمئنا شما نمی توانید با کسب و کار خود چنین ریسک بزرگی را انجام دهید شاید نمونه هایی دیده شده است که با چنین ترفندی مدتی در سطر نتایج گوگل بوده اند ولی در نهایت با جریمه گوگل مواجه شده اند و همچنین پول خود را صرف هیچ کرده اند .
بطور مثال برخی از همکاران ما برای سود بیشتر پیشنهاد کمپین رپورتاژ می دهند و فقط در صورتی این کمپین زیان آور نیست که رپورتاژ ها را با فاصله های زمانی زیاد ارسال کنید و بر روی چند کلمه خاص محتوا تولید نکنید .

8 ) زمانبندی در خرید رپورتاژ

باید یک استراتژی در زمانبندی لینکسازی داشته باشید که طبیعی بنظر برسد خرید دسته ای رپورتاژ بدون زمانبندی برای گوگل مشخصا یک امری بدیهی در تخلف می باشد شاید در یک دوره یک یا دو ماه شما به نتیجه مطلوب برسید ولی گوگل با متوجه شدن تحرک کم در لینکسازی در ماه های آینده رتبه شما را به حالت اول بر میگرداند .
نمونه های زیادی از سایت های ایرانی من دیده ام که با جریمه گوگل مواجه شده اند و برای از جریمه در آوردن سایت ها ما حداقل 6ماه تا 1سال زمان گذاشته ایم .

بطور مثال شما میتوانید از ابزارهای مانند کنسول گوگل ، موز نمودار لینک خود را تحلیل کنید و در زمان درست لینک سازی کنید . 

9 ) تکراری نبودن محتوا رپورتاژ

محتوایی که برای رپورتاژ تولید می کنید باید برای هر سایت کاملا متفاوت باشد و حتی در سایت شما نیز موجود نباشد که منبع اصلی آن محتوا خود سایت انتشار دهنده باشد .

برخی از همکاران غیر حرفه ای ما اصلا به این موضوع دقت نمی کنند حتی رپورتاژ را در سایت خود نیز منتشر می کنند و در برخی اوقات دیده شده که به صورت اشانتیون در سایت های کوچک خود منتشر می کنند!

10 ) تعداد لینک های خروجی محتوای رپورتاژ

تعداد لینک های خروجی محتوا نباید بیش از 2 لینک باشد باید طوری محتوا را آماده کنید که انگار نویسنده سایت آن را تولید کرده محتوا نباید کامل تبلیغاتی باشد در برخی از سایت ها میتوانید بصورت معرفی کسب و کار خود رپورتاژ ارسال کنید و در برخی دیگر براساس آنالیز درست به برخی از سرویس های خود اشاره کنید حتی میتوانید در رپورتاژ خود به سایت های معتبر دیگر نیز لینک دهید یا حتی لینک داخلی به سایت آگهی بدهید به این صورت محتوای شما هم اعتبار بیشتری دریافت میکند و هم کاملا کلاه سفید می باشد.

سعی کنید اولین لینک خروجی محتوا به سایت خودتان باشد.

11 ) لینک دادن عکس در محتوا

از نظر ما لینک دادن به عکس در محتوا کار درستی نیست مگر اینکه یک بنر تبلیغاتی باشد و باید آن بنر دارای تگ تایتل در لینک با عنوان همان صفحه هدف شما باشد. برخی از سایت هایی که رپورتاژ نیز ارسال می کنند نیز تصاویر را به همان پست لینک می دهند که این کار کاملا اشتباه است .

12 ) سوء استفاده از تبلیغات رپورتاژ های شما !

برخی از همکاران ما پس از ارسال رپورتاژ شما منبع آن را سایت اصلی خود درج می کنند یا در انتهای مطلب به سایت خود اشاره می کنند که این کار کاملا غیر حرفه ای و برای سایت شما مضر می باشد. از آنها درخواست کنید هیچ لینکی به رپورتاژ شما اضافه نکنند.

بعنوان مثال ما مشاهده کردیم یکی از سرویس های فروش رپورتاژ در انتهای مطالب نام سایت خود را با رپورتاژ آگهی لینک میکند!! چرا !!؟

13 ) سبک لینک دهی در محتوای رپورتاژ آگهی

سبک لینک دهی در رپورتاژ نباید به یک شکل باشد مگر اینکه به نام سایت اشاره کرده باشید . دقت کنید با تگ H به سایت خود لینک ندهید این کار زیاد منطقی به نظر نمی رسد.

نکته مهم دیگر فقط و فقط آدرس یک لینک را یک بار در رپورتاژ بکار ببرید و با کلمات مختلف در یک رپورتاژ به یه صفحه لینک ندهید.

مثلا در هر رپورتاژ مختلف میتوانید با چند کلمه مرتبط به سایت اشاره کنید و سعی کنید متنوع باشد . کلمه “جراحی بینی” را در نظر بگیرید میتوانی با کلمه “عمل جراحی بینی” ، “عمل زیبایی بینی” ، “عمل بینی” و چندین کلمه دیگر به صفحه هدف جراحی بینی لینک دهید دقت داشته باشید هر رپورتاژ یکبار میتوانید به صفحه هدف اشاره کنید .

14 ) از لینک سازی های برنامه ریزی شده بپرهیزید

یکی از انواع سئو کلاه سیاه ی که گوگل از آن تنفر دارد، لینک سازی برنامه ریزی شده می­ باشند.

برای اطلاعات بیشتر به لینک “لینک سازی برنامه ریزی شده” بروید.

15 ) تنوع لینک در رپورتاژ ها

شما نیاز به تولید محتوای بروز در کسب و کار خود دارید پس از تولید محتوا برای آنها رپورتاژ بخرید با تقویت صفحات داخلی سایت شما میتوانید به هدف خود نیز دست یابید .

لینک سازی در رپورتاژ ها نباید برای چند صفحه اصلی سایتتان باشد شما باید برای تمام صفحات سایت رپورتاژ بگیرید تا با تقویت صفحات داخلی امتیاز مثبت به لندینگ های خود دهید.

16 ) استفاده از برچسب در رپورتاژ ها

برخی از سایت ها یک امکان در اختیار آگهی دهنده قرار می دهند که یک امتیاز مثبت برای آگهی دهنده محسوب می شود که شما پس از تولید رپورتاژ میتوانید با تحقیق در سایت مد نظر 2 یا 3 برچسب مناسب در رپورتاژ درج کنید که به محتوای شما در سایت اعتبار دهد .

17 ) اصلا شما نیاز به خرید رپورتاژ دارید ؟

همیشه قبل از خریدن رپورتاژ از یک سئوکار با سابقه و حرفه ای مشاوره بگیرید که سایت شما ظرفیت لازم برای ایجاد لینک سازی را دارد و بعد با یک استراتژی درست لینک سازی کنید.

18 ) پیج آتوریتی در خرید رپورتاژ مهم است ؟

اتوریتی سایت توسط خود گوگل تعریف نشده و 100% قابل اطمینان نیست و هر سایتی که پیج آتوریتی بالایی دارد مطمئنأ سایت خوبی برای خرید رپورتاژ نیست اگر دقت داشته باشید پیج توسط

نتیجه گیری : قبل از هر کاری باید سایت شما از لحاظ سئو داخلی کاملا استاندارد باشد و در لینک سازی به هیچ وجه عجولانه تصمیم نگیرید و همیشه قبل از خرید مشاوره بگیرید قیمت پایین ، تعداد بالا نباید هیچ تاثیری در تصمیم گیری شما داشته باشد .

محمد اشکی
محمد اشکی هستم کارشناس سئو و بهینه سازی وب سایت

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.