0 تا 100 لینک سازی در فروم ها و انجمن ها

لینک سازی در انجمن ها کاریست که همچنان وبمستران زیادی آن را انجام می دهند و در کشورهای خارجی هم این کار به وفور یافت می شود و کاری مرسوم می باشد.هرچند که بسیاری از سئوکاران هم در مورد لینک سازی در فروم ها نظر مثبتی ندارند اما تاثیرات مثبتی که این کار حتی در شرایط کنونی که گوگل حساسیت زیادی نسبت به لینک بیلدینگ نشان می دهد کاملا قابل مشاهده و لمس می باشد.

در کل می توان گفت که لینک سازی در فروم ها اگر بصورت استاندارد و با رعایت اصول حرفه ای انجام پذیرد نتایج مثبتی خواهد داشت زیرا

 1. بیشتر لینک ها در انجمن ها بصورت فالو می باشد.
 2. انتشار مطلب و داشتن لینک در فروم های معتبر می تواند به اعتبار سایت شما کمک کند.
 3. یکی از کم هزینه ترین روش های لینک سازی است و با صرف زمان حتما نتیجه می دهد.
 4. ساخت اکانت در فروم ها به شناخته شدن برندینگ وبسایت و فعالیت شما کمک می کند.
 5. با آمدن شبکه های اجتماعی انجمن ها همچنان یک مکان تبادلی زنده هستند و گوگل به آنها توجه دارد.
 6. اگر اکانتی در یک انجمن داشته و از سابقه خوبی برخوردار باشید می تواند موجب جذب ترافیک برای شما شود.

Forum-link-building

انواع روش های لینک سازی در انجمن ها

این کار بسیار ساده است و دردسر می هم دارد فقط باید کمی زمان به خود بدهید.برای لینک سازی در انجمن ها میتوان از طریق اضافه کردن آدرس وبسایت خود به پروفایل کاربری انجمنی که ساخته اید لینک خودتان را در آن سایت درج کنید و همچنین میتوانید با فعالیت در فروم و ارسال رپورتاژ آگهی و یا درج لینک وبسایت در قسمت امضا نیز لینک سازی انجمنی کنید.

 1. قراردادن لینک در قسمت پروفایل کاربری انجمن
  در بیشتر انجمن ها کاربران می توانند در پروفایل کاربری خود لینک سایت خودشان را قرار دهند. این لینک در بیشتر انجمن ها فالو بوده و ارزش فوق العاده زیادی دارد،البته اگر اکانت خود را به حال خود رها نکنید و آن را بروز کنید.
 2. قرار دادن لینک در قسمت امضا یا Signature 
  در اکثر انجمن ها این امکان به کاربران داده می شود تا امضای شخصی داشته باشند البته بعضی از آنها برای فعال سازی آن شرایط و ضوابتی دارند.امضای کاربران به صورت خودکار در انتهای تمامی پست ها و کامنت های شما درج می شود. حال اگر شما در قسمت امضای شخصی آدرس وبسایت خودتان را قرار دهید می تواند برای شما مفید باشد.
 3. ثبت بک لینک در پست ها
  اگر از دو روش بالا بگذریم لینک سازی در پست هم بسیار رایج می باشد. شما می توانید در مطالبی که می نویسید، به وبسایت خود لینک بدهید. البته دیگر اکثر انجمن ها برای این کار قوائد و شرایطی را قرار داده اند تا گند کار درنیاید!!!

نکات قابل توجه برای لینک سازی در فروم ها

 • انجمن خوب انجمنی است که لینک های آن همگی توسط گوگل قابل شناسایی و ایندکس باشد.پس دقت کنید که لینک های قسمت اکانت و امضاء شما توسط گوگل ایندکس می شوند.اگر اینطور نیست آن انجمن را رها کنید.
 • در لینک سازی در فروم ها بسیار دقت کنید و سعی نکنید مدام به یک پیج لینک دهید و سعی کنید کمتر از کلمات کلیدی مشخص و مهم خود استفاده کنید تا توسط گوگل به عنوان یک مخرب شناخته نشوید.
 • سعی کنید پس از ساخت اکانت در یک انجمن و قرار دادن لینک خودتان در آن به یکباره آن را رها نکنید و در طی بازهای زمانی مختلف آن را بروز کنید.
 • لینک سازی در قسمت امضا کاربر می تواند بسیار حساس باشد چراکه درصورت فعالیت زیاد شما در انجمن باعث می شود لینک های زیادی از شما در آن سایت پخش گردد و این یعنی در دام SPAM گرفتار شدن!!
 • سعی نکنید یک شبه در تمام انجمن هایی که می شناسید اکانت بسازید چراکه با این کار سایت شما به یکباره تعداد زیادی بک لینک دریافت می کند که این موضوع از نظر گوگل مشکوک است.
 • هنگام لینک سازی در پست ها توجه کنید که برخلاف قوانین آن فروم عمل نکنید چراکه ممکن است اکانت شما بلاک شود!
 • لینک سازی در فروم ها می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد اگر در انجمن ها و موضوعات مرتبط با سایت شما باشد.پس سعی کنید به دنبال ساختن لینک در انجمن هایی باشید که با موضوع سایت شما همخوانی داشته باشند.

راهنمای کامل لینک سازی در فروم

لینک بیلدینگ در فروم ایرانی بهتر است یا خارجی؟

برای لینک سازی در فروم ها ، دو گزینه پیش روی خود دارید. فروم ایرانی یا فروم خارجی ! استفاده از هرکدام از این موارد، معایب و مزایایی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

– فروم های ایرانی :

 • در فروم های ایرانی علاوه بر لینک سازی می توانید با مطالب جذاب برای وبسایت خود ترافیک جذب کنید.
 • آتوریتی یا اعتبار فروم های ایرانی به اندازه انجمن های خارجی نیست.
 • تعداد محدودی فروم ایرانی وجود دارد و در برخی زمینه ها، اصلا فروم تخصصی وجود ندارد!
 • به دلیل فارسی بودن کارکردن و مطلب گذاشتن در این انجمن ها آسان تر است.
 • فورم های ایرانی ممکن است پس از مدتی منقضی شوند.

– فروم های خارجی :

 • فروم های خارجی اغلب آتوریتی و بازدیدکنندگان فوق العاده بالایی دارند.
 • تعداد فروم های خارجی زیاد است و در اغلب زمینه ها حداقل یک فروم یافت می شود.
 • فعالیت در فروم های خارجی معمولا مشکل است بخاطر مشترک نبودن زبان آنها با ما
 • در فروم های خارجی امکان جذب ترافیک بسیار پایین خواهد بود

3 دیدگاه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.