خرید بک لینک نادرست و احتمال پنالتی شدن سایت

احمق و احمق تر نماد خرید بک لینک اشتباه و احتمال پنالتی شدن سایت

رسالت ما به عنوان متخصصین سئو اطلاع رسانی در زمینه سئو و بهینه سازی می باشد پس قرار است در این مقاله راجب نحوه خرید بک لینک و بهترین روش های لینک سازی صحبت کنیم ممکن است برخی از همکاران ما از صراحت ما ناخوشایند شوند .

اول از همه لینک سازی الزامی نیست و یکی از فاکتور های سئو خارجی سایت می باشد و صرفا ما برای افزایش سرعت رشد سایت و آن هم با استراژی درست به شما پیشنهاد می کنیم که لینک سازی کنید .

بک لینک به این معنی نیست که شما در ستون کنار یک سایت اقدام به خرید لینک کنید معنی درست آن ایجاد لینک در بقیه سایت ها می باشد بهترین حالت آن این میباشد لینک در محتوای صفحه ای از سایت باشد ( نه در ستون های کناری یا سربرگ یا انتهای سایت گوگل این امر را براحتی متوجه می شود) که می توانیم به رپورتاژ آگهی یا اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی یا ساخت وبلاگ برای سایت خود و یا فعالیت در انجمن ها و ایجاد پروفایل های استاندارد در سطح وب این فاکتور را به نحو حرفه ای و با کمترین ریسک به سرانجام برسانیم .

بیشتر بدانید : رپورتاژ آگهی چیست ؟

یکی از پر ریسک ترین سئو خارجی کلاه سیاه خرید لینک از تمام صفحات یک سایت می باشد بخصوص که آن سایت تعداد زیادی لینک خروجی در سایت داشته باشد و دائما در حال تغییر باشد .

مشکل اساسی برخی از سئوکاران ما کلاه سیاه کار کردن آنهاست و که باعث آسیب های شدیدی به کسب و کار های اینترنتی می رسانند و مدیر آن کسب و کار متوجه این امر نمی شود ! البته برخی از مدیران سایت ها نیز برداشت اشتباهی از لینک سازی دارند و خود بطور مستقیم اقدام به خرید می نمایند.

به دلیل خسیس بودن یا استراتژی های مختص وبسایت ها ایرانی و خارجی معمولا در محتوای سایت خود لینک خروجی به مطالب دیگر سایت ها نمی دهند از این رو وبمستران و سئوکاران مجبور به ساخت لینک در سایت های دیگر می شوند .
4 روش از کم ریسک ترین مدل های لینک سازی البته با استراتژی درست و دقیق باید انجام شود به شرح زیر می باشد .

  1. رپورتاژ آگهی
  2. ساخت وبلاگ
  3. لینک سازی در انجمن ها
  4. لینک سازی در شبکه های اجتماعی

از نظر ما ارسال کامنت در سایت های ایرانی و خارجی ریسک بالایی دارد ولی برخی از سئوکاران با سابقه ایران هنوز از این روش استفاده می نمایند .

آیا گوگل را احمق فرض می کنید؟

به این سوال ما واقعا نمی توانیم بطور کامل پاسخ دهیم ممکن هست همین الان هم باگی برای سئو کلاه سیاه باشد که هنوز گوگل متوجه آن نشده ولی در آینده آنها را پوشش بدهد و به مرور زمان گوگل نسخه خود را به بهترین حالت ممکن میرساند .
خب پس استفاده از روش های کلاه سیاه در نهایت عاقبت خوشی را ندارد .

آیا گوگل نمی تواند تشخیص دهد شما از تمام صفحات یک وبسایت لینک دریافت کرده اید ؟

بطور 100 درصد متوجه این امر خواهد شد ولی این باعث نمی شود سایت را جریمه کند چون ممکن است یک یا دو لینک وابسته به آن سایت اشاره کرده باشیم یک شرکت ممکن از خدمات خود را در 3 سایت مختلف ارائه کرده باشد و 3 سایت بهم متصل باشند .
ولی اگر از یک سایت لینک فروش شما لینک خریداری کرده باشید مطمئنا شما جریمه خواهید شد

من پیشنهاد میکنم همین الان درخواست حذف آن لینک ها را دهید یا آنها را (disavow-links) کنید.

خب این امر هم که براحتی می توان تشخیص داد الان وقتی یک سایتی از تمام صفحات خود به چندین سایت مختلف اشاره کند مطمئنا در لیست سیاه گوگل قرار دارد .

براحتی یک برنامه نویس تازه کار نیز میتواند با یک کد ساده متوجه این امر گردد فقط با چند دستور if

این تصور رو ببینید یکسری افراد از روی تخصص نداشتن در سئو کسب و کار اینترنتی خود را نابود می کنند .

 

لیست بک لینک

تبلیغات خرید بک لینک را ببینید ! واقعا یا سطح دانش سئو در ایران باید در این حد باشد ؟

آیا خرید بک لینک از تمام صفحات یک سایت سئو سفید محسوب می شود ؟

این ترفند رسمأ از طرف گوگل سئو کلاه سیاه تلقی می شود که ریسک این کار بالای 90% می باشد ولی با این حال کسب و کار ها هم بک لینک می خرند و وبمستر ها نیز بک لینک می فروشند ! که اینکار هم به سایت تبلیغ دهنده آسیب میزند و هم به سایت تبلیغ دهنده !

بهترین حالت خرید بک لینک خرید از یک صفحه از سایت یا نایت چند صفحه در صورت مرتبط بودن با فعالیت شما می باشد .

یک سوال من از شما دارم آیا تا بحال سایتی دیده در لیست سایت های بک لینک فروش که حالت سعودی در ورودی گوگل داشته باشد ؟ اگر دیدید حتما در کامنت ها ذکر کنید .

حملات لینکی به سایت های رقیب (link attack)

حملات لینکی معروف به مزرعه لینک مربوط به سئوی منفی (Negative SEO) می باشد کسب و کار کوچک شما را بلافاصله نابود می کند حجم زیادی از لینک ها ضعیف به سایت شما اشاره کنند مشخصا گوگل سایت شما را پنالتی یا جریمه می کند و بازگشت از پنالتی علاوه بر هزینه بالا ممکن است تا یک سال زمانبر باشد.

شما در اصل با خرید بک لینک از تمام صفحات سایت و لینک های دسته ای عملا به کسب و کار خود و یا مشتریان خود زیان وارد می کنید .

پیشنهاد میکنم مقالات زیر را بخوانید که بر گرفته از چند تیم سئو حرفه ای در ایران می باشند .

گروه وبسیما : آیا سئوی منفی واقعا وجود دارد؟
همه به خوبی می دانیم که مطالبق با الگوریتم های گوگل اگر به خرید و فروش و یا تبادل لینک بپردازیم جریمه خواهیم شد. این اتفاق ممکن است از طریق جریمه دستی گوگل و یا الگوریتم پنگوئن برای سایت بیافتد. در نتیجه اگر لینک هایی که برای سایت خود کسب می کنیم می توانند مشکلاتی بهمراه داشته باشند پس لینک هایی که دیگران به سایت ما نیز می دهند از این قاعده مستثنی نیستند، اینجاست که سئوی منفی وارد میشود.

مشاهده کامل مقاله

وبسایت تیم نوین : دادنِ صدها یا هزاران لینک اسپم به وب‌سایت شما
یک یا چند لینک اسپم آسیب خاصی به رتبه‌ی سایت شما نمیزند، اما حملات سئو منفی معمولاً شامل لینک‌سازی‌هایی می‌شود که منشاء آنها گروهی از سایت‌هایی به‌هم‌پیوسته و مرتبط هستند. به این سایت‌ها مزارع لینک‌دهی (Link Farms) نیز گفته می شود. اکثر این لینک‌ها از یک انکر تکست نیز استفاده می‌کنند. این انکر تکست‌ها ممکن است کاملاً با سایت شما نامرتبط باشند یا شاید هم شامل یک کلمه‌ی کلیدی تخصصی باشند تا مجموع لینک‌های وب‌سایت شما را به گونه‌ای نشان دهند که گویا صاحب سایت، مسئول و عامل ایجاد این لینک‌ها است.

راهکار
شناسایی یک حمله‌ی سئو منفی چیزی نیست که به آسانی قادر به انجام آن باشید، اما تشخیص زودهنگامِ تلاش‌های اولیه برای چنین حمله‌ای می‌تواند به شما کمک کند آسیب وارده را متوقف کنید. به این منظور باید مرتباً تعداد بک لینک‌های وبسایت خود را بررسی کنید. یکی از ابزارهایی که در این مسیر به شما کمک می‌کند SEO SpyGlass است که به شما هم نمودارهای رشد تعداد لینک‌ها در پروفایل وبسایت‌تان را می‌دهد و هم تعداد دامین‌های ارجاع‌دهنده را.

مشاهده کامل مقاله

رادزاد : مزرعه لینک (Link farms)

یک یا دو لینک اسپم هیچ آسیبی به رتبه سایت نمی زند. به همین دلیل است که حملات سئو منفی اغلب شامل درگیر کردن سایت با تعداد زیادی از بک لینک از گروهی از وب سایت های مرتبط یا مزرعه های لینک می گردد. معمولا این لینک ها دارای انکر تکست یکسانی هستند. همچنین این انکر تکست ها ممکن است کاملا نا مرتبط با موضوع سایت مورد حمله باشند. شاید هم این اینک ها دارای کلمات کلیدی باشند که به طور واضحی شبیه سازی به نظر برسند.

مشاهده کامل مقاله

چندین سال پیش قبل از آپدیت الگوریتم پنگوئن ما یکی از اولین سیستم های فروش بک لینک داشتیم که در آن نزدیک به 500 سایت برای فروش بک لینک قرار دادیم .

هنوزم خیلی از دامنه ها اون مجموعه در پنل من در حال منقضی شدن هستند .

در اوایل خیلی مثبت بود و کاملا از این کار رضایت داشتم و کلی از وبمستر ها و سئوکار ها با ما کار میکردن که پس از گذشت دو سال از جریان الگوریتم گوگل آپدیت شد و ما متوجه شدیم درج بک لینک در سایت ها باعث جریمه شدن برخی از پروژه ها می شود .

اوایل خود من بر این باور بودم دلیلی نداره گوگل سایت ها رو جریمه کند چون اینکار می تونه از بیرون توسط یه شخص دیگر انجام بشود و نهایت این است که سودی نداشته باشد هیچ ضرری به سایت وارد نخواهد کرد 😐

که این باور کاملا باور اشتباهی بود چون گوگل در آن زمان ابزار Disavow-links را برای پاک کردن لینک اسپم در نظر گرفته بود و پس از تحقیقات و مطالعات تصمیم گرفتیم کامل سایت ها را پاک کنیم .

از نظر ما سیاست دیگری هم که پشت همین ابزار Disavow-links وجود دارد آن هم شناسایی برخی از سایت ها کم کیفیت و اسپم می باشد بطور مثال من اگر از سایت فارس نیوز به سایت اشاره کرده باشد Disavow نمی کنم چون مطمئنم یک لینک از صفحات سایت فارس برای من کاملا مفید است ولی مثلا 100 لینک از سایت با محتوای ضعیف و اسپم یاشار چت به من لینک شود مطمئنا دامنه آن را Disavow میکنم .

حال با گذشت چند سال از این ماجرا هنوز هم برخی از همکاران ما دارند بک لینک میفروشند و خیلی ها هم بک لینک میخرند !

من واقعا متوجه این جریان نمی شوم آیا سئو کاران ما اطلاع دارند که کلاه سیاه کار می کنند یا کلا بر این باور هستند که اینکار کار درستی هست ؟

مشتریان ما از سئو چیز خاصی نمی دانند آیا نباید آنها را در جریان بگذاریم ؟ (ممکن است تمام سرمایه یک مشتری در گرو سایتی که دارد باشد)

نتیجه گیری : من در این مقاله روی صحبتم با همکارای بک لینک فروش نیست چرا ؟

  • متخصص سئو نیستند
  • یا در زمینه سئو بروز نیستند

اگر غیر از این دو حالت باشد حس خوبی نسبت به این قضیه نداریم 😐

این موضوع باید از طریق بچه های آی تی اطلاع رسانی شود که خیلی از کسب و کار های اینترنتی در این وضعیت از بین نروند و کسانی که در وب سرمایه گذاری می کنند ار وب خارج نشوند.

محمد اشکی
محمد اشکی هستم کارشناس سئو و بهینه سازی وب سایت

2 دیدگاه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.