بهترین استراتژی های تبلیغاتی در اینترنت

استراتژی های تبلیغات آنلاین

وقتی برای اولین بار کسب و کار خودتان را وارد دنیای بازاریابی اینترنتی می کنید و به دنبال یافتن بهترین استراتژی های تبلیغات اینترنتی می باشید،قبول داریم که موضوع می تواند برای شما سخت و گیج کننده باشد. کانال ها و پلتفورم های بسیار متفاوتی وجود دارند که شما می توانید برای تبلیغ کسب و کار خود از آن ها استفاده کنید و برای بیشتر افراد، سخت ترین کار، یافتن یک نقطه شروع است.

اگر شما همانند بسیاری از بازاریابان اینطور فکر می کنید، دو نمونه از بزرگترین نگرانی ها در ارزیابی گزینه ها عبارتند از اثربخشی نتایج و هزینه می باشد. به همین دلیل است که در این صفحه، به چند مورد از بهترین استراتژی های تبلیغاتی اینترنت، هزینه های آن ها و فواید و مزایای آن ها برای کسب و کار می پردازیم.

هرگاه صحبت از تبلیغات اینترنتی می شود اکثر ما به خرید بک لینک و یا بنر تبلیغاتی در سایت ها فکر می کنیم ولی باید بگوییم که قضیه کمی پیچیده تر و جذاب تر از این موارد است و ما در این مطلب به این موضوعات اشاره نخواهیم کرد.

همین حالا با کارشناس ما برای دریافت راهنمایی درباره استراتژی های تبلیغات اینترنتی خودتان تماس بگیرید یا به خواندن ادامه دهید تا بهترین استراتژی های تبلیغاتی در اینترنت برای کسب و کار خود را دریافت کنید.

مهمترین نکات در یک استراتژِی تبلیغاتی خوب

1- بر روی سایت کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید

وبسایت شما یکی از مهم ترین بخش های کسب و کار شماست. آن فروشگاه یا کسب و کار آنلاین شما می باشد و جایی است که مشتریان بالقوه ی زیادی برای گرفتن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات شما به آن سر می زنند. در بسیاری موارد، وبسایت شما اولین تأثیری خواهد بود که کسب و کار شما بر اعضای مخاطب هدف دارد.

جدا از آنکه بسیاری از کمپین های تبلیغات اینترنتی طراحی خواهند شد تا ترافیک را به وبسایت شما هدایت کنند، سئو داخلی و طراحی وب شما اگر مناسب نباشد می تواند تمام آن اهداف را با شکست مواجه کند.

به وسیله یک حسابرسی سئو کامل سایت خود از تمام این مشکلات می توانید آگاه گردید.

یک سایت با طراحی خوب می تواند بازدیدکنندگان را مجاب کند که مدت زمان بیشتری را در سایت سپری کنند و آن ها را به سرمایه گذاری در آنچه شرکت ارائه می دهد، تشویق نماید. همچنین موجب ایجاد اعتماد با مشتریان بالقوه می شود. یک مطالعه بر روی کاربران نشان می دهد که %94 از پاسخ دهندگان به تبلیغات اینترنتی نسبت به یک وبسایت بی اعتماد هستند که می تواند ناشی از المان های طراحی شده در سایت و بسیاری از موارد از این دست باشد -بنابراین،پیشنهاد می کنیم اگر وبسایت خود را برای مدتی به روز نکرده اید حتما یک بازنگری در سایتتان انجام دهید زیرا مشتریان بالقوه شما متوجه خواهند شد.

یک وبسایت حرفه ای برای موفقیت کمپین های تبلیغاتی آنلاین شما ضروری است. بنابراین، اگر فکر می کنید که وبسایتتان نیاز به تغییرات اساسی دارد حتما این کار را انجام دهید.

 

2- بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

وبسایت شما می تواند یک ابزار بازاریابی عالی باشد در صورتی که مشتریان بالقوه شما قادر به یافتن آن باشند. بهترین روش برای رسیدن به این منظور بهترین گزینه بهینه سازی موتور جستجو یا سئو سایت می باشد. با سرمایه گذاری در سئو، شما می توانید وبسایت را به روش هایی بهبود بخشید که رتبه خوبی در موتورهای جستجویی مانند گوگل برای جستجوهای مرتبط به محصولات و خدمات شما داشته باشد.

سئو  شامل ترکیب کردن کلمات کلیدی مرتبط با محصولات یا خدمات بر سایت شماست به گونه ای که وقتی کاربران کلمات مشابه آن ها را در موتورهای جستجویی همانند گوگل جستجو می کنند، صفحات مرتبط وبسایت شما در نتایج ظاهر شوند.

بیشتر بخوانید: مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2019 برای رسیدن به رتبه 1 گوگل

شما می توانید بهترین کلمات کلیدی را برای صفحات خود با انجام جستجوی کلمات کلیدی انتخاب کنید تا بدانید که مخاطبان هدف به دنبال چه هستند و نیز کدام کلمات کلیدی هدف رقبای شماست. شما باید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که توسط مخاطب هدفتان مورد استفاده قرار می گیرد و آن ها را به سایت شما جذب خواهد کرد.

شما می توانید با انتشار محتوای اصلی پیرامون کلمات کلیدی هدف خود و نیز گرفتن پیوندهایی از وبسایت های معتبر(رپورتاژ آگهی)، سئو سایت خود را بهبود ببخشید. با اتخاذ استراتژی درست، این پتانسیل را خواهید داشت تا رتبه بندی خود را بهبود بخشیده، ترافیک بیشتری به دست آورید و خرید و فروش و تعامل بیشتری ایجاد نمایید.

هدف سئو قرار دادن وبسایت شما در صفحات برتر نتایج جستجو است. در حالت ایده آل، شما باید که در بین 3 رتبه بندی برتر جستحوها باشید زیرا این بخش از نتایج جستجو اکثریت کلیک ها را به خود اختصاص می دهند.

3 رتبه برتر نتایج جستجو، %35 از کلیک ها بر دسکتاپ و %31 کلیک ها بر موبایل را از آن خود می کنند.

3- تبلیغات پرداخت به ازای کلیک یا تبلیغات کلیکی (PPC)

پرداخت به ازای کلیک یا (Pay-per-click (PPC یک مدل تبلیغاتی آنلاین است که به شما اجازه می دهد تا تبلیغات را در نتایج موتور جستجو برای کلمات کلیدی خاصی بگنجانید. در حالیکه سئو بر کسب رتبه از طریق محتوا و بهینه سازی سایت تمرکز دارد،در PPC اساساً شما باید برای گنجانده شدن در نتایج کلمات کلیدی هدف خود پول بپردازید.

اگر نسبت به PPC تازه کار هستید، گوگل ادوردز(Google Adwords) بهترین مکان برای شروع است زیرا به شما اجازه می دهد تا تبلیغات را در نتایج موتور جستجوی گوگل قرار دهید. PPC بر اساس یک سیستم مزایده ای کار می کند که در آن شما کلمات کلیدی هدف خود را انتخاب می کنید و سپس با تبلیغ کنندگان دیگر برای قرار دادن تبلیغات در نتایج جستجو برای آن کلمات کلیدی به رقابت می پردازید. اگر شما بالاترین پیشنهاد را در آن کلمه داده باشد، جایگاهی را بالای نتایج جستجوی ارگانیک به دست می آورید و اگر کسی روی لینک شما کلیک کند، مبلغ پیشنهادی خود را پرداخت خواهید کرد.

یکی از بزرگ ترین مزایای PPC این است که همانطور که از نامش پیداست، شما تنها وقتی مبلغی را پرداخت خواهید کرد که کاربران بر تبلیغ شما کلید کنند. این بدان معنی است که نباید نگران هدر دادن بودجه خود بر افرادی شوید که به کسب و کار شما علاقه ای ندارند یا تبلیغات شما را نادیده می گیرند.

PPC موثر است زیرا به محض را اندازی یک کمپین، کاربران به سمت وبسایت شما سوق داده می شوند. بر خلاف سئو که زمان بر است، PPC می تواند فوراً منجر به فروش و تعامل شود.

PPC همچنین در ترکیب با سئو به خوبی عمل می کند زیرا ترکیب این دو فرصت های چندبرابری را به کسب و کار شما می دهند تا در نتایج جستجو ظاهر شود. وقتی افراد کلمات کلیدی مرتبط با محصولات یا خدمات شما را جستجو می کنند، آن ها بدون هیچ محدودیتی شرکت شما را در نتایج جستجو می بینند. اگر به لحاظ ارگانیک نتوانسته اید به رتبه بندی خوبی دست پیدا کنید، PPC یک روش عالی برای رسیدن به آن هاست- و اگر به لحاظ ارگانیک رتبه ای دارید، این شانس را خواهید داشت که در دو نقطه مختلف بر صفحه نتایج ظاهر شوید.

فارغ از تمام نتایج نمایش داده شده در گوگل، تبلیغات ادوردز چیزی حدود 46% از کلیک ها را به خود اختصاص می دهد.

اگر هنوز شک دارید که تبلیغات PPC روش موثری برای تولید ترافیک و تعامل است، پاسخ بله می باشد. از میان تمامی نتایج جستجو در صفحه، سه رتبه برتر پرداختی %46 از کلیک ها را به خود اختصاص می دهند. این نشان می دهد که تقریباً نیمی از جستجوکنندگان بر تبلیغات PPC کلیک می کنند.

در مجموع، PPC یک کانال تبلیغاتی آنلاین موثر است که می تواند در محدوده ی هر بودجه ای کار کند و برندینگ شما را افزایش دهد. و اگر با یک مدیر کمپین PPC با تجربه در تعامل هستید این دقیقاً همان چیزی است که برای رشد کسب و کار خود و افزایش درآمد بدان نیاز دارید.

4- بازاریابی در شبکه های اجتماعی

سایت های رسانه اجتماعی همانند فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام فرصت های عظیمی را برای رسیدن به مخاطبان هدف و برقراری ارتباط با آن ها در اختیار شما قرار می دهند.

رسانه اجتماعی یک مکان عالی برای تبلیغ است زیرا مشتریان زیادی در آن پلتفورم ها وجود دارند. در واقع، هشتاد و یک درصد از افراد بزرگسال حداقل یک پروفایل رسانه اجتماعی دارند-بدین معنی که شانس زیادی وجود دارد که حداقل بخشی از مخاطب شما در رسانه اجتماعی فعال باشند.

شما همچنین می توانید از social network برای انجام تبلیغات برای شرکت خود استفاده کنید. شبکه های اجتماعی به شما اجازه می دهند که مخاطب خود را بر اساس اطلاعات جمعیت شناسی استاندارد همچون سن، جنسیت و موقعیت و نیز گزینه های پیشرفته ای چون علایق و رفتارها انتخاب کنید. این برای شما این امکان را فراهم می آورد که به کاربرانی دسترسی یابید که محتمل ترین افراد در مخاطبان هدف شما هستند و نتایج شما در هر کمپین را به حداکثر می رساند.

همین حالا اقدام کنید: پکیج لینک سازی در شبکه های اجتماعی بصورت کاملا ارگانیک

یکی از بزرگ ترین مزایای استفاده از رسانه اجتماعی برای تبلیغات، هزینه نسبتاً پایین آن است. در واقع، %50 از بازاریاب های B2B، رسانه ی اجتماعی را یک گزینه ی “خیلی” یا “تا حدودی” کم هزینه برای تبلیغات می دانند-بنابراین، اگر به دنبال روشی بودجه پسند برای دستیابی به مشتریان جدید هستید، قطعاً این روش را در نظر بگیرید.

  • بازاریابی b2b در واقع به فروش محصول یا خدمات یک شرکت به شرکت دیگر بیان می گردد.

5- تبلیغات در قالب محتوا (رپورتاژ آگهی)

تبلیغات در قالب محتوا یک روش عالی برای تبلیغ غیرمستقیم کسب و کار شما به مشتریان از طریق ارائه ی اطلاعت مفید یا جالب برای آن ها در دیگر وبسایت هاست. شما می توانید محتوایی را به شکل وبلاگ، ویدئوها، اینفوگرافیک ها و عملاً هر فرمت آنلاینی تولید کنید.

بدون توجه به صنعت شما، منتشر کردن محتوای اصیل یک روش به شدت موثر برای برقراری ارتباط با مخاطب هدف است. وقتی اطلاعاتی را به اشتراک می گذارید که برای مشتریان بالقوه شما و مشتریان دیگر جالب است، به احتمال زیاد اعتماد بیشتری نسبت به نام تجاری شما خواهند یافت و بیشتر دیده خواهید شد.

 یک فرصت استثنایی: خرید رپورتاژ آگهی با قیمت های مناسب

  • تولید محتوای رایگان
  • سئو محتوای شما زیر نظر کارشناس سئو

رپورتاژ آگهی همچنین می تواند شرکت شما را به شکل یک قدرت در حوزه خودتان نمایان کند و برندینگ قوی را برای شما به همراه آورد. وقتی مخاطب هدف شما می بینند که شما به طرزی قابل اعتماد اطلاعات جدیدی را در حوزه ی صنعتی خود در یک وبسایت معتبر منتشر می کنید، این اطمینان را خواهند یافت که شما در حوزه ی خود قدرتمند و خبره هستید.

به منظور موفقیت در انتشار رپورتاژ آگهی، شما باید بر طبق یک برنامه انتشار منظم پیش روید که نیاز به تجربه و مهارت کافی درسئو خارجی سایت دارد. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم در این رابطه حتما با کارشناسان یکتالینک در ارتباط باشید.

محتوای نوشته شده تنها مسیری نیست که می توانید از آن استفاده کنید، شما هنچنین می توانید محتوا را به شکل گرافیک های خاص و اصیل تولید کنید. المان های بصری می توانند توجه کاربران را به خود جلب کنند و در ترکیب با اطلاعات جالب، باعث می شوند که کاربران زمان بیشتری را به مطالعه مقاله تبلیغاتی شما اختصاص دهند. به علاوه، وجود لینک هایی که در مقاله شما به وبسایتتان داده شده است از یک جهت می تواند کاربران را به سمت وبسایت شما هدایت کند و از همه مهتر اینکه گوگل و دیگر موتورهای جستجو تاثیر زیادی را برای وبسایت شما در نتایج جستجو خود اعمال می کنند.

6 بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی از قدیمی ترین اشکال بازاریابی اینترنتی است اما همچنان یکی از موثرترین آن هاست. وقتی شما از ایمیل استفاده می کنید، می توانید به اعضای انفرادی مخاطب هدف خود به طور مستقیم در صندوق های ورودی دسترسی یابید.

ایمیل ها یک روش عالی برای اتصال با مشتریان کنونی و بالقوه هستند. شما می توانید خبرنامه ها، اطلاعاتی در مورد محصولات و خدمات جدید خود و معاملات متناسب با بخش های مختلف مخاطب هدف را با ایمیل ارسال نمایید.

در نتیجه، ایمیل یک کانال به شدت موثر به لحاظ هزینه پایین است. در واقع، برای هر مقداری که شما برای ایمیل هزینه می کنید، این پتانسیل وجو دارد که چند براربر آن را به دست آورید.

البته، دستیابی به این پتانسیل بالا به معنی آزمودن و بهبود مستمر ایمیل ها طی زمان است-اما یکی از سریع ترین روش ها برای بدست آوردن نتایج بهتر، بکارگیری یک روند شخصی سازی حساب شده است.

ایمیل های شخصی سازی شده تا %14، CTR را افزایش می دهند. این بدان دلیل است که کاربران احساس می کنند که محتوای ایمیل به طور خاص برای آن ها آماده شده است.

برخی دیگر از نکات مهم در بازاریابی ایمیلی عبارتند از شخصی سازی، خطوط موضوعی فریبنده و دربرگیری محتوای محرک.

چگونه بهترین استراتژی های تبلیغاتی را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید

با وجود تمام استراتژی های در دسترس، ممکن است فهمیدن اینکه کدام استراتژی بهترین تناسب را با شرکت و بودجه شما دارد، دشوار باشد. برای مثال، اگر صاحب یک کسب و کار کوچک با بودجه ی بازاریابی نسبتاً کم هستید، ممکن است با گزینه های کم هزینه ای شروع کنید که قادر به انجام آن ها به صورت داخلی باشید همانند کمپین های بازاریابی در شبکه های اجتماعی و ایمیل.

با این وجود، اگر انعطاف پذیری بیشتری دارید، ما استفاده از چند مورد از این استراتژی ها را به منظور ایجاد یک استراتژی جامع و کامل توصیه می کنیم. وقتی شما از چندین استراتژی استفاده می کنید، قادر خواهید بود که به مشتریان بیشتری دست یابید.

به عنوان یک خط مقدم، شما می خواهید مطمئن شوید که وبسایتتان بصورت درست و کاربر پسندی طراحی شده است. شما می توانید میلیون ها تومان صرف سئو و PPC کنید اما اگر وبسایتتان حرفه ای و کاربرپسند نباشد، به احتمال زیاد به نتیجه ی مطلوب نخواهید رسید. کاربران باید بتوانند سایت شما را بیابند اما با ورود به آن باید به اطلاعات موردنیاز خود دست یابند تا به مشتریان جدید تبدیل شوند.

یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید تا مطمئن گردید که به هیچ وجه هزینه های شما بی نتیجه نخواهد بود و به سمر خواهد نشست این است که کار را به یک گروه یا شرکت برنامه ریزی تبلیغات اینترنتی بسپارید.

شرکت یکتالینک با سالها تجربه و داشتن نمونه کارهای موفق در این زمینه می تواند کمک رسان شما در پی ریزی و اجرای یک استراتژی تبلیغاتی موفق باشد.

با ما در تماس باشید…

همچنین اگر سابقه انجام این کار را بصورت محدود داشته اید و مطمئن نیستند که کدام استراتژی ها برای کسب و کار شما مناسب هستند می توانید از کارشناسان ما در این زمینه بصورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.